FORUM WILCZEGO STADA...

FORUM KRWIOŻERCZYCH WILKÓW..


#1 2009-09-10 22:21:25

PROGRESOR

Administrator

Punktów :   

TECHNIKI WALKI OFF

SERIE ATAKÓW


1. Jak puszczać wiele ataków z jednej osady, wchodzących w 1 tej samej sekundzie?
2. Jak chronić się przed wcinkami deffa?
3. Jak mylić przeciwnika – techniki.
4. Jak zablokować osadę, robiąc z niej wioskę widmo? Niezdatną do dalszej walki, stawiania oporu, robienia czegokolwiek.
5. Kontry jednosekundowe.

To jest alfabet każdego offowca! Wiedza zawarta tutaj będzie Wam niezbędna. Przypomnę jeszcze raz walki OV na s7. 1,5 miesiąca wojny (bardzo intensywnej )– efekt 20 kont skasowanych, 20 opuszczonych – przerobionych na farmy (konta – widmo), kolejnych 20 zdewastowanych (stolica + croopy + najważniejsze osady = od 5 do 7 strategicznych osad które zostały wioskami widmo – dowiecie się co to oznacza), ale nie opuszczonych tylko dzięki uporczywości graczy przeciwnika. Kolejnych tyle pozbawionych offów, oraz lekko liźniętych katasami. Łącznie 80 graczy wyłączonych z gry (reszta, koło 30 to były farmy więc nawet nie atakowaliśmy). To efekt działania sojuszu OV oraz jednej akademii (dowodził Atylla, później kilka świetnie zorganizowanych akcji przez Rafoducka w innej aka). Nasz sojusz + „słaba” rankingowo akademia, rozbiła kompletnie 2 czołowe sojusze z sąsiedniej ćwiartki w 1,5 miesiąca czasu! (mając odległości katasami wachające się od 12 godzin do 50, średnia sojuszu to mniej więcej doba drogi w jedną stronę) Nie pozbierali się do końca gry (do którego zostało wtedy jakieś 2 miesiące). Nie chciałem się chwalić jednak tym co powyżej.... Nasze straty przez ten czas? 3 złapane offy, plus 3 które straciły blisko 50% stanu, reszta praktycznie straty znikome! Było 2 miechy do końca gry, a my po tej wojnie, nadal mieliśmy najwięcej i największe offy na serwerze – a używaliśmy ich non stop!

I tutaj takim wstępniakiem chciałem zmotywować Was do absolutnego przyswojenia tej wiedzy oraz sprawdzenia jej w praktyce jak najszybciej (poprzez głupie ćwiczenia na farmach). Te umiejętności to 33,3 % sukcesu w wielkiej ofensywie! Dalsze 1/3 to umiejętność skoordynowania się w akcji z innymi graczami stosując te techniki, a ostatnia 1/3 to dobry odgórny plan ofensywny dowództwa oraz jego całkowite wykonanie co do joty przez samych graczy.

1. ATAKI JEDNOSEKUNDOWE.

Ten rodzaj walki stanie się później podstawową formą. Temat był tutaj omawiany wielokrotnie, więc pozwolę sobie przekleić tutaj tekst napisany przez Kubę (Oldhope – speed, cyd.. – s7):

"Witam,

na dobry początek powiem, że taktyka ta jest stosowana przez najlepszych offensorów, dodam jeszcze, że do puszczenia ataków w ten sposób używam przeglądarki internetowej Mozilla Firefox, która jest darmową przeglądarką i można ją pobrać tutaj ->Click<- (być może da się kombinacją alt+tab osiągnąć to samo w IE, ale ja nie będę do tego namawiał) więc proponuję zmienić przeglądarkę na tą właśnie, gdyż wg mnie jest bezkonkurencyjna. ( A według mnie, najlepsza jest Opera, jednak do wersji 9.5- ta jest już do kichy -- xxx:)

Zakładając, że mamy przeglądarkę Mozilla Firefox i myszkę z kółeczkiem img/smilies/big_smile

1. Szukamy na mapie celu - osady, którą chcemy zaatakować i klikamy na nią.

2. Klikamy na oknie osady link "Wyślij jednostki" kółkiem od myszki tyle razy, ile ataków na tą osadę chcemy wykonać.
(Kliknięcie kółkiem myszki na linku w Firefoxie powoduje otwarcie linku w nowej zakładce)

3. Zaczynając od pierwszej zakładki z lewej strony, ustawiamy kolejno ataki, w takiej kolejności, w jakiej chcemy je wysłać - wybieramy na każdej ilość wojsk, która ma iść w danej serii ataku, klikamy jeden raz "OK" i przechodzimy do następnej zakładki. Gdy skończymy ustawiać wszystkie ataki, wracamy do zakładki z 1 atakiem.
(Kombinacja klawiszy ctrl i tab na klawiaturze, powoduje przejście do następnej zakładki)

4. Ustawiamy kursor myszki na przycisku "OK", przyciśnięcie go spowoduje wysłanie ataku, wciskamy kciukiem lewy klawisz "Ctrl" a palec wskazujący (lub inny, jeśli wygodniej) trzymamy nad klawiszem "Tab".

5. Wszystko gotowe, zaczynamy...

5.1. Wciskamy lewy przycisk myszki (której kursor znajduje się nad "OK") wysyłając w ten sposób jednostki.
5.2. Jak najszybciej naciskamy klawisz "Tab" (ciągle trzymając klawisz "Ctrl" lewym kciukiem) co powoduje przejście do następnej zakładki.
5.3. Sytuacja jest identyczna jak w 5.1. kursor myszki nad "OK" w następnej zakładce, kciukiem trzymamy lewy klawisz "Ctrl" inny palec nad "Tab". Naciskamy "OK" myszką i jak najszybciej znowu kombinacja "Ctrl" + "Tab".
5.4. Powtarzamy jak najszybciej tą kombinację, aż do wyczerpania zakładek, które ustawiliśmy.


Puszczając ataki w ten sposób, można osiągnąć świetne wyniki przy puszczaniu ataków (ja osobiście z wieloma kolegami osiągaliśmy standardowo 4 ataki w 1 sekundę). Można poćwiczyć na tanich jednostkach wysyłając je na farmę (np seria 7 pałkarzy na farmę). Jest to świetna taktyka, gdy puszczamy ataki z katapultami, Jeśli atak czyszczący wchodzi pierwszy, a 3 serie z katapultami zaraz po nim w tej samej sekundzie, wtedy "wstrzelenie" się z obroną po ataku czyszczącym jest "prawie" niemożliwe.

Jest to też świetny sposób na puszczanie fake'ów na osady wroga, widząc 4 ataki w 1 sekundzie na każdą z osad, jeśli nie będzie w stanie sprawdzić, czy czas dojścia wskazuje na katapulty, na pewno się będzie takich ataków obawiał bardziej.

W razie niejasności proszę pytać, mam nadzieję, że szybko opanujecie tą taktykę i pomoże Wam nieraz przy ataku na wroga.

Ten sam skutek w operze można uzyskać przełączając zakładki klawiszem "2/@", w operze ctrl+tab nie działa img/smilies/wink -----> No właśnie tak było do wersji 9.5 Opery, sama "2" przełączała zakładki co jest diablo wygodne! PROGRESOR>

Pozdrawiam,


Jeśli zaczniecie trenować ataki sekundowe, szybko dojdziecie do wniosku, że zmieścić 2 ataki w 1 sec. To w zasadzie nie jest problem. Szybko zresztą powinno wam się udać dojść do 3. Inna sprawa, że znacznie łatwiej jest puszczać w serii 10 ataków w 3 sekundy niż 3 ataki w jednej. Bo to już po prostu leży od tego, czy klikniecie po raz pierwszy na początku czy pod koniec sekundy – wtedy kolejne ataki mogą wejść już w następną sekundę, nawet jeśli klikniecie 0,1 sec później kolejny po pierwszym.

Co do deffowania img/smilies/smile Jeśli macie 3 ataki w jednej sekundzie – możecie także zrobić wcinkę!!!
Robi się ją dokładnie tak samo jak sekundowy atak. Ustawiacie sobie np. 2-3 zakładki z „wyśli posiłki”, przy czym pierwsze „posiłki” dacie jako „fake – posiłki” (wiem śmiesznie to brzmi) czyli np. po 1 falandze. Czekacie na moment i jeśli macie wejść z posiłkami na 00:00:01 (bo wtedy wchodzą 3 ataki na raz), zaczynacie słać pierwsze fake posiłki na 00:00:00 i klikacie dalej. W ten sposób pierwszy może wejdzie w 00 sekundę, a kolejne zakolejkują się już w 01-wszej. Jeśli zmieścicie w 01 sekundzie co najmniej 2 posiłki(z czego pierwszy to 1 falanga/fake, dopiero kolejny do prawdziwa wcinka z paczki deffa), to znaczy że macie sporą szanse, ominąć czyszczenie i złapać katasy. img/smilies/big_smile To jest już diablo trudna sztuka, mało tego na s7 moi drodzy piraci tego nie stosowaliśmy img/smilies/tongue (przynajmniej ja oficjalnie tego od Was nie wymagałem, więc podejrzewam, że nie wielu zna tą sztuczkę).
Zegar w travianie, jest dokładny co do setki sekundy . Gdy mamy godzinę ataku, pokazuje się ona z dokładnością jedynie co do sekundy (niestety). Wiedząc o tym, jesteście w bardzo uprzywilejowanej sytuacji img/smilies/smile

Offline

 

#2 2012-03-30 12:20:36

Pi3xel

Gość

Re: TECHNIKI WALKI OFF

Witaj
Masz może kontakt do Kuby OldHope ?
Byłbym bardzo wdzięczny

Pozdrawiam

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pokefireonline.pun.pl www.sojuszdywizjon303.pun.pl www.velpadrino.pun.pl www.drugabee.pun.pl www.future-esport.pun.pl